zelene-strechy-zasady-projektovani-minimalni-naroky-na-udrzbu XeroFlor CZ

MINIMÁLNÍ NÁROKY NA ÚDRŽBU ZELENÝCH STŘECH

Extenzivní xero flor systém zelených střech je v podstatě samoudržovací. Na základě přírodních procesů se v půdě obnovují potřebné živiny pro rostliny. Na jedné straně staré rostliny vymírají a na druhé straně přírodním rozmnožováním probíhá obnova mladých rostlin. Toto probíhá v uzavřeném cyklu konstantní biologické obnovy a regenerace rostlin. Proto se musí opatrně volit prostředky údržby zeleně. Je zakázáno používat herbicidy jakéhokoliv druhu. Škody na vegetaci také přináší vysazení rostlin, které jsou cizí celému systému a porušují přirozené regenerační procesy. Minimum údržby jsou aplikace vhodných hnojiv, pravidelná kontrola a čištění odtokových cest na jaře a na podzim a odstraňování náletů cizích rostlin v porostu a v pásech šterku (kačírku).

Zalévání
Krátce po položení koberců nebo výsadbě extenzivní zeleně se zavlaží celá plocha tak, aby byly rohože a substrát maximálně napity vodou. Potom každý den, když neprší, celou plochu kropit dva až čtyři týdny. V dalším období už extenzivní porost nepotřebuje zavlažovat. Doporučuje se zavlažovat jen v případě dlouhodobého sucha.

Hnojení
Aplikovat dvakrát do roka - na jaře a na podzim. Doporučuje se používat organické pomalu rozpustné hnojivo. Množství 5 až 30 g/ m2 v závislosti na typu hnojiva.

Pletí
Přirozenými procesy semena nežádoucích rostlin (vítr, ptáci) jsou zanášena na střešní plochu. Klíčící vetřelci musí být manuálně odstraněny i s kořeny. Všechny zbytky rostlin se musí ze střechy odstranit.

Kontrola odtokových míst
Kritická jsou místa zvýšeného hromadění vody, kam drenážní systém přivádí přebytečnou vodu. Zde se nejvíce uchycují plevele. Tato místa důsledně kontrolovat a případné nálety rostlin důsledně odstraňovat.

předchozí strana

registrace

Copyright 2019 Xeroflor Partner ČR mapa stránek Helena Popelková, 252 45 Ohrobec
tel.: +420 603 235 828, email: obchod@xeroflor.cz